20 Ağustos 2018 Pazartesi
Son Konular

Uzun Mesafe İlişkisi Yaşayanlara Tavsiyeler

Uzun mesafe ilişkiler diğer ilişkilere göre genelde daha zor olarak bilinir. Yüz yüze görüşme olmaması ve temeli sağlam değilse çoğu zaman dağılmaya müsait bu ilişkiler kısa bir süreliğine olduğunda daha kolay atlatılabilirken uzun sürede daha da zor hale gelebiliyor. Bazen tarafları aldatılma korkusu kaplayabildiği gibi bazen de yüksek gelen faturalar ekonomik sıkıntı yaşanmasına neden olabilir. İnternetle günümüzde uzun mesafeli ilişkiler bir nebze daha rahatlamıştır denebilir. Çünkü böylece görsel açıdan çiftler birbirleriyle daha iyi hasret giderebilmektedir.

Açık Olmak Önemli

 Eğer uzun mesafeli bir ilişkiniz varsa ve yeterince bir süre birbirinizi tanımadan bu mesafe olmuşsa, kafanızda oluşan soru işaretlerine karşı açık davranın. Düşüncelerinizi ve duygularınızı açıkça söylemezseniz bu sizin içinizde büyür ve sadece sıkıntı sebebi olarak çözümsüz şekilde kalır. Görüşmelerinizde açıkça düşündüklerinizi söylemekten çekinmeyin. Hatta ayrılma kararı alsanız da bunun haberini mutlaka verin ve erteleme yapmayın.

Sık İletişim Önemli

Diğerlerine göre uzun mesafe sevgili olmak daha zordur. Görüşme fırsatınız olmayacağı için gün içinde sık sık telefonla konuşabilir, içinizi daha fazla rahatlatabilirsiniz.

Sevgilinizi Kısıtlamayın

Kadınların sıkça yaptığı bir durum olarak sevgilinizi kısıtladığınızda her zaman istemediğiniz o durumu yaşama potansiyeli yaratmış olursunuz. Farklı yerlerde bulunurken nasıl sizin yaşam alanınız kısıtlanmıyorsa siz de karşıdakini kısıtlamamalısınız. Aksi halde bu güvensizlik olduğunu hissettirecek ve ilişki çatırdamaya başlayacaktır. Sizde fiziksel olarak uzaklaşan kişi her ne kadar hoşunuza gitmese de kendi sosyal alanında varlığını devam ettirecek. Devamlı dahil olmanız gerekmez ve bu duruma kendinizi alıştırmak iyi gelecektir. Sizi aldatırsa zaten bir şekilde bir yerden ilişki fire verir.

Siz de Hayatınıza Devam Edin

Bireysel anlamda kendinize zarar vermemek için siz de uzak mesafe sevgililik durumunda olsanız da normal yaşamınıza devam edin. Karşınızdaki insanın da sizi kısıtlamasına izin vermeyin. En sağlıklı ilişkiler her iki tarafın da yaşam alanlarının olduğu ilişkilerdir. Sosyal alanda kendinize vakit ayırma imkânı olduğu zaman belki de uzun mesafeyi avantaja çevirebilirsiniz.  Başkaları farklı konuşsa da bu durum tamamen sizin elinizdedir.

Hakkında admin

14 Mart 2014 tarihinde kurduğumuz nediobu.com sitesi ile siz ziyaretçilerimize her zaman kaliteli içerikler sunmayı hedefledik. Yayın hayatımıza başladığımız tarihten bu zamana kadar geçen sürede ben ve ekibim bilgiye ihtiyaç duydunuz her anda sizlere sitemizden bir parça sunabilmek için var olan tüm gücümüz ile çalıştık ve çalışmaktayız. Eğer bugüne kadar hayatınızda ufakta olsa bir yer edebildiysek ne mutlu bize :) Hepinize teşekkür ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*