15 Temmuz 2018 Pazar
Son Konular

Twitter’a Erişim Yasaklandı

Twitter'a Erişim YasaklandıDünyaca ünlü sosyal ağlardan birisi olan Twitter‘a yaklaşık 1 saat önce erişim yasağı geldi. Bu konu hakkında ilk sinyalleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bursa’da yaptığı konuşma esnasında vermişti. Konuşmasında “Twitter mivıttır  hepsinin kökünü kazıyacağız” sözünün ardından 20 Mart akşamı saat 23:45 civarında erişim yasağı uygulanmaya başlandı.

Türkiye’den siteye giriş yapmaya çalışanlar mahkeme kararını görmeye başladılar. Twitter’a erişim şuan 4 koruma tedbiri kararı ile engellenmiş bulunmaktadır. Bu koruma tedbiri kararları İstanbul Anadolu 14. Asliye Ceza Mahkemesi, İstanbul Anadolu 5. Sulh Ceza Mahkemesi, Samsun 2. Sulh Ceza Mahkemesi ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından alınmıştır. Şuan Türkiye’deki tüm internet sağlayıcıları karara göre kullanıcılarının bu siteye girmelerini engellemiştir. Twitter’a uygulanan erişim yasağını ve uygulanan koruma tedbir kararlarını TİB erişim engelleme sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz.

Hakkında admin

14 Mart 2014 tarihinde kurduğumuz nediobu.com sitesi ile siz ziyaretçilerimize her zaman kaliteli içerikler sunmayı hedefledik. Yayın hayatımıza başladığımız tarihten bu zamana kadar geçen sürede ben ve ekibim bilgiye ihtiyaç duydunuz her anda sizlere sitemizden bir parça sunabilmek için var olan tüm gücümüz ile çalıştık ve çalışmaktayız. Eğer bugüne kadar hayatınızda ufakta olsa bir yer edebildiysek ne mutlu bize :) Hepinize teşekkür ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*