15 Temmuz 2018 Pazar
Son Konular

Toksik İlişki

Nerede ise her ilişki içerisinde hayranlık, aşırı sevgi ve buna benzer binlerce olumlu duygu yer alır. Hem kadınların hem erkeklerin, uzunca bir süre boyunca birbirlerine karşı beslemiş oldukları bu güzel, içten fakat gerçekten uzak hisleri sebebi ile kötü düşüncelerini ve duygularını kendilerinden uzak tuttukları bilinir. Sonrasında gelen bir ayrılık hali yahut da kısa süreli tartışma hali; sevgi sebebi ile kaybolan gerçekçi düşüncelerin hayata dönmesini sağlar. Ve aslında hayatımız içerisinde yer alan kimsenin ne kadar kırıcı, hatalı ve sorunlu biri olduğunu görmeye başlarız. Bugüne dek belirtmiş olduğumuz duygu karmaşasının bir adı yoktu. Kimileri aşktan gözün kör olması olarak anardı bu konuyu kimileri ise insanları tanıyamama sendromu, olarak düşünürdü. Şimdilerde ise buna; anlamı itibari ile tam olarak karşılık gelen toksik ilişki adı veriliyor.

Toksik İlişki Nedir?

Toksik ilişki; iki sevgilinin, iki eşin genel itibari ile birbirine duygusal anlamda yakınlık duyan iki bireyin birbirlerini gerçek halleri ile tanımaları sürecini kapsar. Toksik ilişkiler sebebi ile son zamanlarda bazı olumsuz sendromlarında yaşandığını görmekteyiz. Bu bağlamda; aslında dört dörtlük ilişkisi olan, her iki tarafında hem sadık, hem saygılı, hem de sevgili olduğu durumlarda dahi yaşanan psikolojik bunalımlar, tükenmişlik sendromları ve sürekli mutsuzluk halleri gözlemlenmektedir. Siz sevdiğiniz kişi için birçok şeyi yapıyorsanız, onun dikkatini çekmek adına daha da güzelleşiyor, konuşmanıza dikkat ediyor ve binlerce ayrıntıya takılıyor iseniz ve beklediğiniz dönütü alamadığınızı düşünüyorsanız kesinlikle toksik bir ilişki yaşadığınızı bilmeniz gerekir.

Taraflar Farklılaşır 

Toksik ilişkiler içerisinde yer alan bireylerden bir tanesi, ilişkinin sürekli irdelemesini yapar, karşı tarafın beğenmediği binlerce özelliğini sıralar. Ve bunları asla karşısındaki kişi ile açık bir şekilde konuşmayı tercih etmez. Toksik ilişkilerin anlaşma yolu gizli saklıdır. Yani; memnuniyetsiz olan taraf yalnızca hareketleri ile durumu belli etme yoluna gitmeyi tercih eder. Buna rağmen ilişkinin diğer tarafında yer alan kişi; ilişkisini bitirmeyi tercih etmez. Karşısındakine çok daha fazla yaranabilmeyi, onu çok daha fazla mutlu edebilmeyi tercih eder ve zamanla, aslında aşık olunan kişi özelliklerini kaybetmeye başlar. Fakat iki tarafta durumun farkında değildir.

Hakkında admin

14 Mart 2014 tarihinde kurduğumuz nediobu.com sitesi ile siz ziyaretçilerimize her zaman kaliteli içerikler sunmayı hedefledik. Yayın hayatımıza başladığımız tarihten bu zamana kadar geçen sürede ben ve ekibim bilgiye ihtiyaç duydunuz her anda sizlere sitemizden bir parça sunabilmek için var olan tüm gücümüz ile çalıştık ve çalışmaktayız. Eğer bugüne kadar hayatınızda ufakta olsa bir yer edebildiysek ne mutlu bize :) Hepinize teşekkür ederiz.

Bir yorum

  1. Eski aşklar bir başka güzelmiş. Annesi kızı beğenir oğluna gider ister, oğlum sana felan kızı istedim evleniyorsun der. Artık ölene kadar evli kalırlar. Ne elektrik almaktan bahseden olur ne de içinde toksik barındırır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*