20 Ağustos 2018 Pazartesi
Son Konular

Telefonların Pil Ömrünü Uzatma

Günümüz akıllı telefonların en büyük sorunlarından biri azalan pil ömürleri olsa gerek. Artan donanım özelliklerine göre batarya teknolojisi ne yazık ki gelişim gösterememekte. Kullanıcılarda bu durumu göz önünde bulundurarak kendi çaplarında bazı önlemler almakta. Bu yazımda sizlere pil ömrünü uzatmak adına alabileceğimiz basit önlemleri sıralayacağım.

ios-7-de-pil-tasarrufu-nasil-yapilir-5083969_400Öncelikle ekran parlaklığımız cihazımızın pilini büyük ölçüde etkilemektedir. Bu yüzden ekran parlaklığımızı eğer video izlemiyorsak ve yazı okumuyor isek kısık tutalım. Ya da otomatik ayara alalım. Bu şekilde bataryamızda büyük ölçüde tasarruf yapmış oluruz.

Eğer GPS, Wi-Fi, Bluetooth gibi bağlantılar açık ise, oldukça fazla pil tüketmektedirler. Bu bağlantılarımızı eğer kullanmıyor isek sürekli kapalı tutmalıyız. Özellikle aralarından GPS bağlantısı büyük ölçüde batarya tüketmektedir.

Eğer cihazınızın ekranının paneli AMOLED ise, arkaplan resminizi siyah renk ağırlıkta olan bir resim seçin. AMOLED ekranlar yapısı gereği, siyah görüntülerin gösteriminde pikselleri söndürerek pil tasarrufu yapmaktadır.

Alacağımız önlemler bunlarla bitmiyor. Eğer sosyal medyayı sık kullanmıyor iseniz, sosyal medya siteleri için senkronize yapmayın. Bu sayede telefonunuz her an internete bağlı kalmak zorunda kalmayacak. Mobil veriler bu noktada oldukça pil tüketmektedir. Ve internette video izlemiyor iseniz, surf yapmıyor iseniz, 3G’yi sürekli kapalı tutmanızda fayda var. 3G, Edge’ye göre oldukça fazla pil tüketmektedir.

Hakkında YasinGNC

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*