15 Temmuz 2018 Pazar
Son Konular

Şirket İsmi Ve Slogan Bulma

İş hayatı yaşamamızı sürdürmemizi sağlayan kazancı elde edeceğimiz ve aslında bizim için içinde bulunmamız gereken zorunlu bir alandır. Yaşayabilmemiz için gerekli olan barınma, yeme-içme ve giyinme gibi temel ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz parayı bu iş hayatımız sayesinde elde ederiz. İş hayatını geniş çerçeve ile ele aldığımızda aslında yalnızca iki seçeneğimiz vardır. Birincisi kendi işimizi kurarak işveren olmak, ikincisi ise işverenin yanında çalışan işçi olmak. Bunlardan ilki kendi hedeflerin ve ideallerin doğrultusunda insanlara yapacakları işleri bildirmektir. Yöneten olmak her zaman risktir. Çünkü işçileri şirketin ya da kuruluşun ne kadar kazandığı ya da kazanmadığı ilgilendirmez bekledikleri miktar hep aynıdır. Yöneticiler ise kazansın veya kazanmasın bu paraları düzenli olarak yatırmalılardır. Bu nedenle yönetici olmak riski ancak iş sektöründe gerçekten var olmaktır.

Kendi İşini Kurmaya Karar Veren Kişilerin Yapması Gerekenler Hakkında

Kendi işinizi kurmaya karar vermek oldukça önemli bir konudur. Önce hangi sektörde yer alacağınıza karar vermeniz gerekir daha sonra ise bu sektörle ilgili gerekli araştırmaları yapmanız gerekir. İşle alakalı karşılaşacağınız zorlukları bilmeli ve işe başlamadan önce bu zorluklarla nasıl mücadele edeceğinizi belirlemelisiniz.

Kendi İşinizi Yükseltmenin Yolları

İşinize karar verdiniz ve bu sektörde var olmayı başardınız diyelim. Tecrübeli ve referansları sağlam olan rakiplerinizden nasıl sıyrılabilir ve kendinizi gösterebilme imkânı elde edebilmek için neler yapmalısınız? Öncelikle reklam yapmak ve daha fazla kişi tarafından bilinmek amacınız olmalı. Daha fazla insan tarafından bilinmek daha fazla iş demek ve daha fazla iş yapmanızda büyümeniz demektir.

Öncelikle kendi belirlediğiniz ve işini yansıtan bir slogana ihtiyacınız var. Bu slogan hem işinizle alakalı olmalı hem de işinizde iddialı olduğunuzu belirtmeli. Slogan seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsursa slogan kısa olması gerektiğidir. Bu akılda kalması bakımından önemlidir. Yaptığınız işte yükselebilmeniz için reklamını son derece iyi yapmak ve yaptığınız işe önem göstermek gerekir.

Şirket Adının Önemi

Şirketin ismi, yaptığınız işler ile beraber olarak anılacağı için son derece önemlidir. Şirketin ismini seçerken hem işinizi yansıtması hem de akılda kalıcı olması önemlidir. Şirketinizin adını seçerken, yaptığınız iş alanında bir marka olmayı hedeflediğiniz için kalıcı bir isim olmasına önem vermelisiniz. Ayrıca aynı isimde başka bir firmanın ya da firmaların olup olmadığı araştırmalısınız. Açacağınız isimde başka bir şirket varsa hangi sektörde faaliyet gösterdiğini incelemelisiniz. Aynı sektörde faaliyet gösteriyorsa başka bir isimle şirket açmanız çok daha iyi olacaktır. Ancak şirket ismi seçerken bu ismin kulağa hoş gelmesi ve yaptığınız işe çağrışım yapması önemlidir. Bu nedenle şirket ismi seçimi hem önemli hem de son derece hassas bir konudur. Acele etmemeli ve yeterince düşünerek karar vermelisiniz.

Hakkında admin

14 Mart 2014 tarihinde kurduğumuz nediobu.com sitesi ile siz ziyaretçilerimize her zaman kaliteli içerikler sunmayı hedefledik. Yayın hayatımıza başladığımız tarihten bu zamana kadar geçen sürede ben ve ekibim bilgiye ihtiyaç duydunuz her anda sizlere sitemizden bir parça sunabilmek için var olan tüm gücümüz ile çalıştık ve çalışmaktayız. Eğer bugüne kadar hayatınızda ufakta olsa bir yer edebildiysek ne mutlu bize :) Hepinize teşekkür ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*