20 Ağustos 2018 Pazartesi
Son Konular

Sevgililer Gününde Yalnız Olanlara Tavsiyeler

Her yıl 14 Şubat sevgililer günü kutlanıyor ancak bilindiği üzere daha çok hediye satış günü olarak da kutlandığı söylenebilir. Bu konu sevgilisi olmayanların üzerinde de baskı yaratıyor malum. Herkesin sevgililik ve evlilikten bahsetmesi, beraberinde bekârlar ve sevgilisi olmayanlar için baskı olabiliyor ve yalnızlar kendilerini daha kötü hissedebiliyorlar. Sevgilisi olmayanlar için bugünü üzülmeden geçirmek adına alternatif şeyler yapılabilir.

Düşünce Yapınızı Değiştirin

Sevgililiğin ve aşkın öneminden ziyade 14 Şubat sevgililer günü bu kadar abartılmasının sebebi daha fazla satış yapılabilmesidir. Her yer süslenir televizyonlar haftalar öncesinden hediye ne alınacağı konusunda bilinçaltınıza bugün hediye alınması gerektiğini işler. Siz de bu gün geldiği zaman kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Yani daha özetle anlatmak gerekirse sevgili olmak tamamen kişiye özel bir durumdur. Bazen yalnız kalmak istediğinizde bazen doğru kişiyi bulmadığınızda bazen de sadece olmadığı için sevgiliniz yoktur. Yani sadece bir gün için kendinizi sevgili bulmak ve yalnızlığınızdan dolayı yerin dibine girmek zorunda hissetmeyin.

Ekstra Bir Şey Yapmak Zorunda Hissediyorsanız

Sevgililer gününde çevrenizde çok kişi plan ve program yapıyorsa siz de yapmak zorunda değilsiniz. Evin tadını çıkarabilir, film izleyebilir ya da spor yapabilirsiniz. İstediğinizi yapabilirsiniz ki zaten önemli olan da budur. Bir gün süren sevgililer günü  14 Şubat için  mutlaka plan yapmalıyım düşüncesinden vazgeçin. Bugüne özel sevgili yapma düşüncesi de pek sağlıklı değildir zaten. Yani bu durum karşınızdaki insanın kişilik özellikleri ya da davranışlarından ziyade bugün içinde sadece farklı insanlara sevgiliniz olduğunu göstermek ya da kendinizi eylemek için bir bahane olabilir. Başkalarının yamarına özenerek yaşamayı bırakmanın zamanı gelmiş olabilir.

Sevgililer Gününde Sevgili İstiyorsanız

Eğer sevgililer gününde sevgili yapmak istiyorsanız, aşk ve sevgililik konularında ciddi bir mantık hatası yaşıyor olabilirsiniz. Çünkü sevgililer günü kutlanmasının sebebi ağırlıklı olarak tüketim kültürünün getirisi bir durumdur. Bugün için özel sevgili istemeniz aslında etrafta olan hediye ve sevgili tüketimine sizin de dâhil olmanız demektir. Sevgiliyi metalaştırmanız da sorgulanabilir bir durumdur.

Hakkında admin

14 Mart 2014 tarihinde kurduğumuz nediobu.com sitesi ile siz ziyaretçilerimize her zaman kaliteli içerikler sunmayı hedefledik. Yayın hayatımıza başladığımız tarihten bu zamana kadar geçen sürede ben ve ekibim bilgiye ihtiyaç duydunuz her anda sizlere sitemizden bir parça sunabilmek için var olan tüm gücümüz ile çalıştık ve çalışmaktayız. Eğer bugüne kadar hayatınızda ufakta olsa bir yer edebildiysek ne mutlu bize :) Hepinize teşekkür ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*