20 Ağustos 2018 Pazartesi
Son Konular

Mushkin Ventura 240 GB USB 3.0 Bellek İncelemesi

Mushkin Ventura 240 GB USB 3.0 Bellek İncelemesiGenellikle USB belleklerin öyle çok büyük bir özelliği olmaz USB 3.0 denilip geçilirdi fakat bu modelde farklı bir özellik ile geliyor. Bu ürünün içinde Mushkin’in SSD’si var. Bildiğimiz klasik SSD’yi adamlar bunun içine yerleştirmişler. Dünyanın en ince USB belleği olmasa da yine de boyutu bakımından bir USB bellek havası var.

İçinde 240 gb bellek kapasitesi var, 480 gb olanı da gelecek ve ayrıca 60 ve 120 olmak üzere 4 çeşit olarak piyasaya çıkıyor. Türkiye’de 60’lık olanı mevcut değil 120’den başlıyor hızları çok önemli değil zaten. Alüminyum gövdeye sahip, çünkü uzun süreli veri transferinde ısınıyor fakat çok büyük bir eksik değil. 1 tane bildirim LED’i mevcut. Söylemeden geçemeyeceğim bir nokta da üstünde ki kendi logolarını bastıkları sticker kısmı gerçekten göz yorucu, tasarım harikası bir sticker olmuş. Çok kötü yapmışlar o stickerı daha güzel bir şey yapılabilirmiş.

Bu bellek, USB 3.0 fakat bunu SSD yapan içinde kullanılan bellek, okuma hızı 450 megabayt, yazma hızı 45 megabayt. USB 3.0 ile alakası olmayan SSD verilerine yakın bir sonuç ortaya çıkarıyor. Sistemin bunu SSD takmışsın gibi görüyor aslında. Windows 8 bunu doğrudan destekliyor, diğer sistemlerde destekliyor. Bu güne kadar olan tüm sıkıştırma teknolojisi içinde mevcut. Vurgulanan noktalarından en önemlisi ömrü uzun doya doya kullanabilirsiniz diyorlar.

Direk üstünden program çalıştırmak isterseniz bence bu USB kullanılmalıdır. Steam oyunlarını buna atıp içinden çalıştırıp kullanabilirsiniz. Pratikte alacağınız değer 150 MB/s olacaktır bunun altına çıkmıyor çokta fazla üstüne çıkmıyor. Fiyatları bakarsak, 240 Gb olan modeli 530 TL, 120 gb olan modeli 245 TL. 120 gb olan modelden Türkiye’de çok fazla var fakat 240 GB olan kısımda rakipsiz olduğu için kendi fiyatını oluşturuyor. Mushkin, USB bellek üreticisidir eski zamanlardan beri tanımayanlar için biz söyleyelim kendileri uzun zamandır Türkiye piyasasında yoktu fakat tekrar girdiler sağlam güvenilir bir markadır.

Hakkında Berk Atakan

Nediobu Teknoloji Kategorisi Editör

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*