20 Ağustos 2018 Pazartesi
Son Konular

Kurye Şirketi Nasıl Kurulur?

Kurye şirketleri son zamanlarda bir hayli popülerleşmiştir. Aynı gün teslimat yapma özelliğine sahip kurye şirketleri güvenilir bir hizmet sunmaktadır. İnsanlar eşyalarını birine teslim ederken güvenmek isterler. Kurye şirketleri sayesinde güven esası çerçevesinde paketler adrese dikkatli bir şekilde teslim edilmektedir. Medikal malzemelerin yanı sıra soğutulmuş ürünlerin aynı gün ulaşma gerekliliği bulunmaktadır. Kurye şirketi için karlı bir pazar olan bu sektörlerle çalışarak yatırımınızı kısa süre içerisinde karlı bir duruma çevirebilirsiniz. Kurye şirketi kurmanın bazı yolları bulunmaktadır. Bu yolları izleyerek kurye şirketini kısa bir sürede kurabilirsiniz.

Kurye Şirketi Açmak İsteyenler Öncelikle Bir İş Planı Hazırlamalıdır

Kurye şirketi açmak isteyen kişiler bir iş planı hazırlayarak ne tür eşya taşıyacağına ve hangi coğrafi bölgelere hizmet edeceğine dair ön bilgiler sunmalıdır. Ne tür ürünleri taşıyacağınıza henüz karar vermediyseniz diğer kurye şirketlerinin faaliyetlerini araştırarak pazar durumu hakkına bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak kimyasal ve kolay bozulan ürünleri taşımak son zamanlarda çok tercih edilen ürün grupları arasında yer almaktadır.

Taşıma Yapacağınız Ürün Gurubunu Belirledikten Sonra Güvenilir Araçlar Edinin

Hangi tür ürünleri taşıyacağınıza karar verdikten sonra o ürün gurubuna uygun taşıma araçları alınmalıdır. Ancak sermayeniz araç almak için yeterli değilse araçları kiralayabilirsiniz. Çabuk bozulan ürünler taşıyacaksınız soğutma sistemine sahip olan araçlar almaya özen göstermelisiniz.

Kurye Şirketini Açabilmek İçin Gerekli İzin ve Ruhsatları Alın 

Kurye şirketi açmak için bağlı bulunulan belediyenin internet sitesi üzerinden başvuru formları doldurulmalıdır. Ardından gereken belge listesini tamamlayarak belediyeye başvuru formuyla birlikte bizzat başvurmanız gerekmektedir. Ardında maliyeye başvurarak vergi kaydınızı yaptırmalı ve nakliye aracını kullanacak kişilerin ehliyetlerini temin edilmesi gerekmektedir. Kurye şirketinin sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için tüm izin ve ruhsatların alınması gerektiği unutulmamalıdır.

Sigorta Yaptırmayı İhmal Etmeyin

Taşıma araçları için taşıt sigortasının yanı sıra mesleki sigorta da yaptırmanız gerekmektedir. Taşınacak ürünlerin sigortalanması gerekmektedir. Tercih edilebilirliğinizi arttırmak için taşıdığınız ürünlerin sigortalatın ve mutlaka bir sigorta şirketine danışın.

Sunulan Hizmetlerin Reklamını Yapmayı İhmal Etmeyin

Kurye şirketiniz faaliyete geçtikten sonra reklam için basın bültenleri hazırlayabilir ve broşür veya kartvizit bastırabilirsiniz.

Taşınacak Ürünlerin Takibini Yapabilmek İçin Yöntemler Belirleyin

Taşınacak ürünlerin durumu ile ilgili bilgi akışı sağlayabilmek için sürücülerle iletişim halinde olmanızı sağlayacak yöntemler belirleyin. Teslimat zamanını belirleyebilmek için yazılımlar kullanmayı ve müşteriler için bir telefon hattı hazırlamayı ihmal etmeyin.

Kurye Şirketi Açmak İçin Gerekli Olan Ekipmanlar Nelerdir?

Kurye şirketi açacak kişiler öncelikle araç temin etmelidir. Ardından ruhsat ve izinleri almalı ve sigorta yaptırmayı ihmal etmemelidir. Ayrıca telefon hattı oluşturmalı ve reklam faaliyetleri ile tanıtım yapmalıdır. Kurye şirketi kurmak için işin püf noktaları öğrenilmeli ve kurye alanında deneyim edinilmelidir.

Hakkında admin

14 Mart 2014 tarihinde kurduğumuz nediobu.com sitesi ile siz ziyaretçilerimize her zaman kaliteli içerikler sunmayı hedefledik. Yayın hayatımıza başladığımız tarihten bu zamana kadar geçen sürede ben ve ekibim bilgiye ihtiyaç duydunuz her anda sizlere sitemizden bir parça sunabilmek için var olan tüm gücümüz ile çalıştık ve çalışmaktayız. Eğer bugüne kadar hayatınızda ufakta olsa bir yer edebildiysek ne mutlu bize :) Hepinize teşekkür ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*