20 Ağustos 2018 Pazartesi
Son Konular

Küçük Bir İşletmeyle Nasıl 1 Milyon TL Kazanılır?

Küçük Bir İşletmeyle Nasıl 1 milyon TL Kazanılır?Büyük işletmeler büyük, küçük işletmeler küçük kazandırır diye bir kaide yoktur. Küçük işletmelerin büyük bir çoğunluğu, milyonlar kazanmaktadır. Ancak elbette ki, çok kazanmak için bazı şartlar vardır. Sadece birkaç maddeyi takip ederek, küçük işletmenizde 1 milyon TL kazanabilmeniz mümkündür. Peki, küçük bir işletmeyle nasıl 1 milyon TL kazanılır?

Kendi Sektörünüzde Lider Olmalısınız

Çalıştığınız sektörle ilgili, bilgiler verebileceğiniz kitaplar yazabilir ya da blog siteleri kurabilirsiniz. Böylelikle, insanların, bu sektörde danışabileceği biri haline gelirsiniz. Bu açıdan, yapabileceğiniz en masrafsız iş, blog yazmak olacaktır. Tamamen ücretsiz bir şekilde, sektörünüzde lider olabilirsiniz.

Pasif Gelir Kaynakları Oluşturabilirsiniz

Üyelik ve abonelik programları, bütçenize katkı sağlayacaktır. Çeşitli pasif gelir kaynakları oluşturarak, bütçenizi arttırabilirsiniz.

Müşterilerinizi İşletmenizde Daha Aktif Hale Getirebilirsiniz

İşletmeniz, bir mağaza ya da restoran olabilir. Sık sık alışveriş yapmaya ya da yemek yemeye gelen belirli müşterileriniz olacaktır. Bu müşterilerinizin, daha sık gelmesini sağlayın. Mevcut müşterilerinizin daha aktif hale gelmesi bütçenize katkı sağlayacaktır.

Müşterilerinize İlgi Göstermelisiniz

Müşterilerinize ilgi göstererek, onların beğenisini kazanabilirsiniz. Bu kulaktan kulağa yayılarak başkalarının da beğenisini kazanacağınız anlamına gelinir. Müşterilerinize ilgi göstermeli, kibar davranmalısınız.

Aynı Sektörde Çalıştığınız Rakiplerinizi Gözlemleyebilirsiniz

Sizinle aynı sektörde faaliyet gösteren başarılı şirketleri gözlemlemelisiniz. Bunları göz önüne alarak, yeni fikirler oluşturmalısınız. Bu girişimcilerin en çok kullandıkları önemli stratejiler arasındadır. Sürekli yeni fikirler oluşturmanız, birçok şirketin önüne geçmenizi sağlar.

Küçük İşletmelerOdaklanmalısınız

İşinize odaklanmalı, düzenli olarak çalışmalısınız. Yeni fikirler yaratmak için, disiplinli davranmalısınız. Sağlık açısından kendinize dikkat etmeli, olumlu düşünmeye gayret etmelisiniz. Sabahları erken kalkıp, geceleri çok geç yatmazsanız gününüz daha verimli geçebilir. Odaklanmak, küçük bir işletmeyle çok büyük para kazanmak için şarttır.

Satışlarınızı Büyütebilirsiniz

İşletmeniz küçük de olsa, uluslararası satış yapmanız için bir engel yoktur. Diğer ülkelerden birkaç tane hedef pazar belirleyin ve o pazarlarda başarılı olan şirketleri listeleyin. Onlarla iletişime geçerek, bilgi sahibi olabilir, yeni fikirler üretebilir ve böylelikle uluslararası satış yapabilirsiniz.

Bütçenizi Yavaş Yavaş Büyütmelisiniz

Bir yılda, küçük bir işletmeyle 1 milyon TL kazanabilmek için her gün 4000 TL civarında kazanmanız gerekir. Bu da yeni bir işletme için son derece zordur. Bir anda 1 milyon TL kazanmayı hedeflememeli, bütçenizi yavaş yavaş büyütmelisiniz.

Yeni Bir İşletme Satın Alabilirsiniz

Kendi işletmenizle birlikte, küçük bir işletme daha satın alabilirsiniz. Bu bütçenizin büyümesini sağlayacaktır.

Ürünlerinizi Testten Geçirmelisiniz

Çalıştığınız sektörde, ürünleriniz her zaman test etmelisiniz. Daha kaliteli ürünler elde etmek ve beğenilmek için bu şarttır.

Hakkında admin

14 Mart 2014 tarihinde kurduğumuz nediobu.com sitesi ile siz ziyaretçilerimize her zaman kaliteli içerikler sunmayı hedefledik. Yayın hayatımıza başladığımız tarihten bu zamana kadar geçen sürede ben ve ekibim bilgiye ihtiyaç duydunuz her anda sizlere sitemizden bir parça sunabilmek için var olan tüm gücümüz ile çalıştık ve çalışmaktayız. Eğer bugüne kadar hayatınızda ufakta olsa bir yer edebildiysek ne mutlu bize :) Hepinize teşekkür ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*