15 Temmuz 2018 Pazar
Son Konular

Kaybolan Apple Cihazlar Nasıl Bulunur

Bu yazımda sizlere alacağımız önlemler ile nasıl kayıp olan iPhone’umuzu ya da iPad’imizi bulacağımızı anlatacağım. Öncelikle bahsedeceğim işlemleri kesinlikle cihazınız kaybolmadan yapmalısınız. Yani şuan halen elinizde Apple cihazınız var ise kesinlikle yapmalısınız.

Öncelikle Apple’ın bir hizmetinden bahsedeceğim. iPhone’umu Bul hizmeti sayesinde iCloud üzerinden haritada cihazımızın konumunu tespit etmemiz mümkün. İşte bu servisten yararlanmamız için bazı işlemler yapmamız gerekmektedir.

İlk olarak cihazımızdan iCloud hesabımıza giriş yapmamız gerekmektedir. Ardından iPhone’umu Bul hizmetini aktif hale getirmeliyiz. Ardından cihazımızdan Ayarlar kısmına girmeliyiz. Buradan icloud seçeneğine tıklayıp, iPhone’umu Bul hizmetini aktif hale getirmeliyiz.

Şimdi iPhone’umu bul hizmetini aktif hale getirmemizin ardından, cihazımızdan iCloud kullanıcı adı ve şifresi ile iCloud.com üzerinden oturum açmamız gerekiyor. Ardından açılan pencere üzeriden iPhone’umu Bul logosuna tıklayıp tekrar şifremizi girmeliyiz.

apple-ipad-miniDaha sonra karşımıza bir harita çıkacak. Bu haritada cihazımızın konumunu tespit edip gösterecek. İsterseniz açılan kısımda, cihazınızdan ses çıkartabilir, verilerinize elişip, verilerinizi silebilir isterseniz cihazınızı kitleyebilirsiniz. Cihazınızı kayıp modunu aktif hale getirdiğiniz taktirde telefonunuza tüm erişim kapatılarak, cihazınızda ki sim karta bir mesaj ile istediğinizi yansıtabilirsiniz.

Bu sayede cihazınızı kaybolmaya ve çalınmaya karşı koruyabilirsiniz. Verilerinizi koruyabilirsiniz. Fakat bu işlemleri tabi ki de cihazınız kayıp olmadan yapmalısınız. Aksi taktirde hiç bir işe yaramayacaktır.

Hakkında YasinGNC

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*