15 Temmuz 2018 Pazar
Son Konular

Kadınlar Neden Olgun Erkeklerden Hoşlanır?

Kadınların neden olgun erkeklerden hoşlandığı konusu aslında görecelidir ve yaşam şartlarına göre değişebilir. Diğer taraftan önemli bir konu, genç erkeklerde aldatma ve doymamışlık çok olduğu için düşünceleri oturan erkekler daha fazla tercih edilebilir. Diğer yandan bazı kadınlar olgun ve aynı zamanda parasını kullanabileceği erkekleri de seçebilir. Ancak bazit bir genellemeyle olgun erkekler genç ve yeni oluşumunu tamamlayanlara göre birçok açıdan avantajlıdır.

Parası Olan Olgun Erkekler

Toplumda yaygın inanış, erkeklerin para kaynağı olarak görülmesi ve kandının ev işleri ile çocuk bakımı açısından sınırlandırılmasıdır. Durum bu olunca genel algı da erkeklere paragözüyle bakılması sonucunu doğurur. Hâlbuki normal şartlarda olması gereken her kadının da iş hayatına katılması ve kendini fedakâr ve ömründen ömür veren bir konuma sokmamasıdır. Yani aslında çalışmayan veya çalışmak istemeyerek sevgili ya da koca parası yemek isteyen kadınlar zengin erkek sever. Ya da toplum tarafından oluşturulan zengin erkek iyidir imajı nedeniyle kadınlar daha maddiyatçı şekilde bakabilir.  Ancak bu noktada işin kötüsü bazı erkekler de bunu kabul etmekte ve erkekliklerini bu şekilde kanıtlama çabasına girmektedirler. Yani her iki açıdan da hastalıklı bir bakış açısı vardır.

Karakterin Oturması Bakımından Olgu Erkekler

Genç erkekler kadınlara göre çoğu zaman daha geç olgunlaşır. Bunda hormonlar ve yaşanmışlıklar etkili olmakla beraber, genelleme yapılırsa genç ve cinsellik odaklı yaşayan erkekler aldatmaya ve yalan söylemeye daha fazla meyillidir. Diğer yandan 32-35 ve sonrası yaş grubu olan erkeklerin karakteri daha oturmuş ve geçmişte çok sayıda ilişki yaşamış olabildiğinden ilişkilerde daha farklı bir bakış açısı geliştirtebilir. Ama bunun da istisnaları vardır. Örneğin bazı erkekler 30una kadar hiçbir kadınla birliktelik yaşamayabilir.

Olgun erkeklerin aldatması konusunda öznel bir durum vardır. Yani olgunlaştıkça aldatma azalmaz. Aksine evlilik gibi nedenlerle daha fazla artabilir. Yani genç bir erkek sevgilisinden ayrılmak istediğinde kolayca bunu yapabilir ama evli bir erkek düzen değiştirmekten korktuğu için yalan söylemeye ve aldatmaya devam ederek çok kolay şekilde hayatına devam edebilir.

Hakkında Naz Özkan

Nediobu Yaşam Kategorisi Editörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*