15 Temmuz 2018 Pazar
Son Konular

Evlilik İlişkileri

Toplumun temelini aile oluşturur. Bu tanımlamayı sık sık duyarız. Aile olmanın temelini ise yasal anlamda evlilik ilişkisi sağlar. İnsanın doğal güdülerinden olan üreme duygusu kadın ve erkek arasında kurulan evlilik kurumu ile yasallaşır ve toplum tarafından kabul edilebilir hale gelir. Bir sürü insanın hayatında da sorunlar böyle başlar. Birbirlerini sevseler bile birbirini pek tanımayan iki insanın bir anda aynı çatı altında yaşamaya başlaması çok güzel de olabilir, bir sürü sorun da yaratabilir. Bu konu özellikle psikologlar tarafından neredeyse her yönüyle inceleniyor. Varılan sonuçlar ise mutlu evliliklerin insan ömrünü uzattığı, insanı rahat ettirdiği ve sağlıklı yaşattığı yönünde. Sorun bu mutlu evliliği kurabilmekte yatıyor.

Aşk ve Sevgi Farklı mıdır?

İkili ilişkilerde en büyük yardımcılar saygı, güven ve sabır. Karşı cinse duyulan sevgi ancak bu duygularla tamamlandığında doyurucu hale geliyor. Bu yüzden aşk diye tanımlanan tutkuların mı yoksa sevgi denilen kavramın mı önemli olduğu her zaman tartışılıyor. Aşk ve sevgi farklı kavramlar mıdır sorusunun yanıtı psikologlarca farklıdır şeklinde veriliyor. Sevgi sabırla ve güvenle oluşuyor. Aşk ise yoğun olarak yaşanan, çoğu kez cinsellikten kaynaklanan ama çabukça da biten duygular.

Sabırsız İnsanlar Olduk

Ne yazık ki modern insan aynı zamanda sabırsız insan. Tahammül eşiği özellikle ikili ilişkilerde çok azaldı. Boşanmaların artması da bunun bir kanıtı. Sabırsız olmayı ve çekip gitmeyi tercih etmek, sonrasında yaşanan duygular ise apayrı bir psikolojik konu.

Hakkında admin

14 Mart 2014 tarihinde kurduğumuz nediobu.com sitesi ile siz ziyaretçilerimize her zaman kaliteli içerikler sunmayı hedefledik. Yayın hayatımıza başladığımız tarihten bu zamana kadar geçen sürede ben ve ekibim bilgiye ihtiyaç duydunuz her anda sizlere sitemizden bir parça sunabilmek için var olan tüm gücümüz ile çalıştık ve çalışmaktayız. Eğer bugüne kadar hayatınızda ufakta olsa bir yer edebildiysek ne mutlu bize :) Hepinize teşekkür ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*