20 Ağustos 2018 Pazartesi
Son Konular

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu Ayrıntılar

Kadınların ve erkeklerin birbirlerinde çekici bulduğu belli başlı ayrıntılar bulunmaktadır. Karşı cinslerin birbirlerini çekici buldukları noktalar her zaman merak konusu olmuştur. Bu konu üzerinde farklı dönemlerde ve farklı kişilerle anketler ve araştırmalar yapılmıştır, günümüzde de yapılmaya devam etmektedir.

Erkeklerin kadınlarda çekici bulduğu ayrıntılar, her kişide farklılık gösterse de genel olarak ortak noktalarda buluşulmuş ayrıntılar bulunmaktadır. Erkeklerin kadınlarda çekici bulduğu en belirgin olan noktalar şöyle sıralanabilir;

Pozitif Yaklaşımlı Olma

Kadınların, durumlar karşısında hemen yıkılmamaları, çözüm odaklı olmaları ve güçlüklere pozitif bir yaklaşımla karşı koymaları erkeklerin beğendiği, takdir ettiği ve çoğu erkeğin çekici bulduğu bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kendine Güveni Olma                                                                                    

Erkeklerin en çok hoşuna gelen özelliklerden biri de kadının kendi ayaklarının üzerinde durabiliyor olması ve kadının kendine güveni olmasıdır. Çünkü kendine güvenen kadının çevresine yaydığı enerji ve ışık da bir o kadar fazla olmaktadır. Bu durum da erkekler tarafından hemen fark edilebilmektedir.

Fiziksel Görünüm

Her kadının tipi, yüzü, fiziği farklılık göstermekle birlikte, kendine bakan her kadının fiziksel görünümü dikkat çekici olmaktadır. Fiziksel yani dış görünüşüne özen gösteren, kendine bakan ve çevresine ışık saçan kadınlar, erkeklerin ilgi alanlarına girmektedir. Klişe olan çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır ifadesi günümüzde de hala geçerliliğini korumaktadır.

Gülümseyen Bir Yüz

Erkekler her ne kadar kadınların sıkıntısı varken onların gözyaşlarına dayanamayıp, onların yanında olmak için her şeyi yapıyor olsalar da her zaman hüzünlü olan kadın, belli bir süreden sonra erkeklere itici gelecektir. Gülümseyen, gülümserken gözlerinin içi gülen kadının cazibesine hiçbir erkek dayanamaz. Elbetteki hüzünlü zamanlar olacaktır, ancak, gülümsemeyi ihmal etmediğiniz sürece çekiciliğiniz devam edecektir.

Göz Kontağı

Kadınların konuşurken erkeklerle göz kontağı kurmaları, gözlerini kaçırmadan erkekleri dinliyor olmaları da erkeklerin cazip bulduğu ayrıntılar arasındadır. Göz kontağı tüm ilişkilerde çok önemli olmakla birlikte, kadın erkek ilişkilerinde oldukça önemli bir faktördür. Göz kontağı, kişilerin anlaşıp anlaşamadıklarını, uyumlu olup olmadıklarını dakikalar içerisinde belli etmektedir. Erkekler, gözlerinin içine bakarak konuşan ve dinleyen kadınların cazibesini göz ardı edemezler.

Samimiyet ve Dürüstlük

Samimiyet ve dürüstlük tüm ilişkilerde dikkat edilen ve tercih edilen özelliklerdir. Erkekler de bir kadını tanımak istediklerinde samimi ve dürüst olup olmadıklarını merak ederler. Kadınların samimi ve dürüst olup olmadıklarını tanımaya yönelik konuşmalar yapmaktadırlar. Kadınların samimi olmaları erkekleri cezp etmektedir. Yapmacılık ve yalancılık kimse tarafından kabul edilebilir özellikler değildir. Kadın erkek ilişkilerinde de samimiyet ve dürüstlük öncelikli aranan özelliklerdir.

Bağımsızlık

Bağımsız kadın her zaman erkeklere daha cazip gelmektedir. Kendi ayaklarının üzerinde duran, özgür, hayatını kendi başına yaşayabilen kadınlar hem tehlikeli hem de tercih edilir kadınlardır. İşlerini kendileri yaptıkları için kimseye ihtiyaç duymazlar, bu durum biraz olsun erkekleri korkutsa da kadının bağımsız olması erkekleri cezbeden bir özelliktir.

Hakkında admin

14 Mart 2014 tarihinde kurduğumuz nediobu.com sitesi ile siz ziyaretçilerimize her zaman kaliteli içerikler sunmayı hedefledik. Yayın hayatımıza başladığımız tarihten bu zamana kadar geçen sürede ben ve ekibim bilgiye ihtiyaç duydunuz her anda sizlere sitemizden bir parça sunabilmek için var olan tüm gücümüz ile çalıştık ve çalışmaktayız. Eğer bugüne kadar hayatınızda ufakta olsa bir yer edebildiysek ne mutlu bize :) Hepinize teşekkür ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*