15 Temmuz 2018 Pazar
Son Konular

En Yüksek Maaşlı 10 Meslek

Meslek seçimi oldukça önemli konuların başında gelmektedir. Meslek seçimi hem stresli hem de ileriye dönük amaçlarınızı gerçekleştirebilmek için önemli bir basamaktır. Meslek seçerken öncelikli olarak geleceğe dair planların düşünülmesi ve üniversitelerden mezun olduktan sonra işsiz kalma risklerinin göz önünde bulundurulması çok önemlidir. Gün geçtikçe büyüyen işsizlik oranları ve üniversite mezunu işsiz sayısının artması nedeniyle her zaman iş bulunabilecek sektörlerde meslek sahibi olmak gelecek açısından çok önemlidir. En yüksek maaşlı 10 meslek konusunu irdeleyerek gelecekteki meslek seçiminde bir ön hazırlık yapabilirsiniz.

Konuşma Patoloğu

Konuşma patoloğu oldukça geniş bir kitleyi kapsayan önemli mesleklerden biridir. Her yaş grubunu tedavi edebilen konuşma patologları iletişim bozukluklarının ortadan kaldırılması için hastaların tedavisinde önemli bir rol oynamaktadır. Konuşma pataloğu mesleğinin 2022 yılına kadar %19 oranında büyümesi bekleniyor. Ayrıca konuşma pataloglarının yıllık maaşı 69,870 dolar odluğu belirtilmektedir.

Üniversite Profesörü

Eğitim alanında önemli meslek dalarından biri olan kadrolu üniversite profesörlüğü çok zahmetli bir süreçten geçmektedir. Üniversite yıllarında hedefini üniversite profesörlüğü olarak belirleyen kişileri uzun bir yol bekliyor. Ancak 2022 yılına kadar bu mesleğin %19 oranında büyümesi beklendiğinden dolayı tercih edilebilecek yüksek maaşlı mesleklerden biri olduğu bilinmektedir. Üniversite profesörünün yıllık maaşı ortalama 68,970 dolardır.

Bilgisayar Sistemleri Analisti

Şirketler için çok önemli bir yere sahip olan bilgisayar sitemleri analisti sektörünün 2022 yılında %25 oranında büyümesi öngörülmektedir. Bilgisayar sistemleri analistinin maaşı ise yıllık olarak 79,680 dolardır.

Dişçi

Dişçilik mesleği her zaman popülerliğini koruyan önemli meslek dalarından biridir. 2022 yılına kadar %33 büyümesi beklenen dişçilik sektörünün yıllık kazancı ise 70,210 dolar olarak belirtilmektedir.

Odyolog

Odyolog günümüzde bir hayli popülerleşen meslek dallarından biridir. Odyologlar işitme ve denge sorunları olan hastaları tedavi eden kişilerdir.  İşitme cihazı sektörü son yıllarda hızlı bir şekilde büyümüştür. Odyolog mesleğinin 2022 yılına kadar %34 oranında büyüyeceği belirtilmektedir. Odyologların yıllık maaşı ortalama 69,720 dolar olduğu belirtilmektedir.

İstatikçi

Yıllık maaşı 75,560 dolar olan istatikçi sektörünün 2022 yılında %22 oranında büyümesi beklenmektedir. İstatiksel analizlere olan ihtiyaçların artmasıyla birlikte istatikçiler önemli bir yere sahip olmuştur.

Sigorta Uzmanı

Sigortacılık günümüzde önemli meslek dallarından biri haline gelmiştir. Sigorta uzmanlığı zor bir meslek olmakla birlikte kaliteli bir şekilde yürütüldüğü zaman önemli gelir getiren meslek dallarından biri olduğu bilinmektedir. Sigorta uzmanının yıllık maaşının ortalama 93,680 dolar olduğu bilinmektedir. Ayrıca bu sektör hızla geliştiği için 2022 yılına kadar ortalama %26 oranında büyüme gerçekleştirmesi öngörülmektedir.

Yazılım Mühendisi

Günümüzde teknoloji hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle birlikte yazılım mühendisliği mesleğinde de ilerlemeler yaşanmıştır. Yıllık ortalama maaşı 93,350 dolar olan yazılım mühendisliği sektörünün 2022 yılına kadar %22 oranında büyümesi öngörülmektedir.

Mesleki Terapist

Son zamanlarla önemli meslek dallarından biri haline gelen mesleki terapistler hastalanan kişilerin rehabilitasyon aşaması ile ilgilenen kişilerdir. Ciddi bir eğitimden geçen mesleki terapistler sabır gerektiren önemli bir iş yapmaktadır. 2022 yılına kadar mesleki terapist sektörünün %29 oranında büyümesi beklenmekle birlikte bu kişilerin yıllık kazancının 75,400 dolar olduğu belirtilmektedir.

Matematikçi

Matematik alanının en çok kazanç getiren sektörlerden biri olduğu belirtilmektedir. Giderek büyüyen matematik sektörünün 2022 yılına kadar büyüme beklentisi ise %23 olarak belirtilmiştir. Kariyer anlamında rahatlıkla ilerlenebilecek matematik sektörünün yıllık maaşının ise 101,360 dolar olduğu belirtilmektedir. Matematikçi mesleği oldukça zor ve zahmetli bir süreçten geçerek kariyer elde etme fırsatı bulmaktadır.

Hakkında admin

14 Mart 2014 tarihinde kurduğumuz nediobu.com sitesi ile siz ziyaretçilerimize her zaman kaliteli içerikler sunmayı hedefledik. Yayın hayatımıza başladığımız tarihten bu zamana kadar geçen sürede ben ve ekibim bilgiye ihtiyaç duydunuz her anda sizlere sitemizden bir parça sunabilmek için var olan tüm gücümüz ile çalıştık ve çalışmaktayız. Eğer bugüne kadar hayatınızda ufakta olsa bir yer edebildiysek ne mutlu bize :) Hepinize teşekkür ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*