20 Ağustos 2018 Pazartesi
Son Konular

Efsane Aşklar

Herkes kendisinin çok sevdiğini sanır. Herkesin aşkı dünyadaki en büyük aşktır. Bu konuda söylenecek fazla bir şey yoktur. Ama dünyadaki bazı aşklar her şeye karşın sürdürülebildiği için efsane haline gelmiştir. Bizim halk masallarımıza da giren bazı hikayeler böyledir. Hemen akla gelen Leyla ile Mecnun, Kerem ile Aslı, Ferhat ile Şirin, Tahir ile Zühre gibi folklorik aşk hikayeleri bu konuda örnek verilebilir. Bu romantik hikayelerin ortak özelliği ise sevenlerin sonunda kavuşamamasıdır. Aynı durum dünyanın en ünlü aşk hikayelerinden biri olan Romeo ve Jüliet için de geçerlidir. Peki, aslında sevenler kavuşamadıkları için mi hikayeleri efsaneye dönüşmüştür?

Tarihteki Diğer Ünlü Aşklar

Bütün bu aşk hikayelerinin yaşanıp yaşanmadığı bilinmiyor. Ama tarihte gerçekliği kesinlikle doğru olan romantik hikayeler de var. Hemen akla gelen Mısır kraliçesi Kleopatra ile Romalı komutan Marcus Antonious arasında geçenler. Sonuçta iki ülke arasında savaşa neden olan ve iki aşığın da savaş kaybedilince intiharına neden olan bu hikaye tarihi kaynaklarca doğrulanıyor. Kleopatra ve Mark Antony böylece bir sürü insanın hayatını da etkilemiş oluyorlar.

Hakkında admin

14 Mart 2014 tarihinde kurduğumuz nediobu.com sitesi ile siz ziyaretçilerimize her zaman kaliteli içerikler sunmayı hedefledik. Yayın hayatımıza başladığımız tarihten bu zamana kadar geçen sürede ben ve ekibim bilgiye ihtiyaç duydunuz her anda sizlere sitemizden bir parça sunabilmek için var olan tüm gücümüz ile çalıştık ve çalışmaktayız. Eğer bugüne kadar hayatınızda ufakta olsa bir yer edebildiysek ne mutlu bize :) Hepinize teşekkür ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*