15 Temmuz 2018 Pazar
Son Konular

Düşük Belirtileri

Düşük BelirtileriDüşük belirtilerinde sıklıkla karşılaşılan durumlardan biri kanama durumudur. Kanama bazı zamanlarda başka nedenlerden olabileceği gibi düşükten de kaynaklanabilir. Bunu ayırt etmek için çok kan kaybı yaşıyor olmanız gerekmektedir. Kaybettiğiniz kan fazla ise düşük olma ihtimalinizde fazladır.

Bir diğer düşük belirtisi de vajinadan parça düşmesidir. Parça düşmesi büyük olasılıkla düşük belirtilerinden olsa da nadir olarak da başka nedenlerden kaynaklanabilir. Parça düşmesi durumunda derhal doktora gidilerek kontrol yaptırılmalıdır.

Düşük belirtilerinden bir diğeri de şiddetli ağrılardır. Bu ağrılar regl ağrısına benzemekle birlikte kasıklarda yoğun şekilde hissedilir. Yalnızca ağrı sorunu çeken kişilerde kesin düşük vardır gibi bir durum söz konusu değildir. Kanama ile birlikte ağrı varsa düşükten şüphelenilebilinir.

Gebeliğin ilk 5 ayından sonra düşük belirtileri değişiklik gösterir ve su gelmesi en büyük belirtidir. Sayılan düşük belirtilerinin dışında kalan problemler genellikle düşükle karıştırılmaktadır. Gebede görülen halsizlik, bitkinlik ve kusma gibi şikayetlerin düşükle ilgisi bulunmamaktadır. Her ihtimale karşı önlem almak amacıyla gebenin bu şikayetleri yaşasa bile doktoruna danışması gerekmektedir.

Hakkında Bihter Avcı

Nediobu Sağlık Kategorisi Editörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*