15 Temmuz 2018 Pazar
Son Konular

Dünyanın En Zengin 5 İnsanı

Her yıl dünyaca ünlü Forbes dergisi tarafından açıklanan dünyanın en zenginleri listesi merakla beklenen bir olay haline döndü. Bu senede bundan 13 gün önce 2014 yılının en zengin insanlarını açıkladı. Forbes dergisinin küresel olarak yaptığı araştırmada 1645 milyoner toplamda 5.4 trilyon dolar olan servetlerini 1 trilyon dolar daha arttırarak 6.4 trilyon dolara çıkardı. 2014 yılında 268 yeni zengin Forbes’in hazırladığı bu listeye girmeye hak kazandı. Bu yeni zenginlerin 42’si kadın milyonerler olarak listeye giriş yaptı.

Forbes dergisinin bu sene açıkladığı dünyanın en zengin 20 kişisinde son sıradaki kişinin bu yılki geliri 32 milyar dolar olarak açıklanmış. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg 28.5 milyar dolarlık geliri ile ilk 20 arasına giremedi. Lafı daha fazla uzatmadan ilk 5’e giren isimleri sizler ile paylaşmak istiyorum.

Larry Ellison5. Larry Ellison – 48 milyar dolar

Lary Ellison dünyaca ünlü veritabanı yazılım firması Oracle’nin kurucusu ve CEO’sudur. Microsoft’un en büyük rakiplerinden biri olarak kabul edilen şirket yaptığı satın alımlar ile artık sadece bir veritabanı firması olmaktan çıkmıştır. Yaptığı servet ile şuan dünyanın en zengin 5. kişisi olma ünvanına sahip.

Warren Buffet4. Warren Buffet – 58.2 milyar dolar

Warren Edward Buffett dünyaca ünlü ABD’li iş adamı ve hisse senedi yatırımcısıdır. Berkshire Hathaway yatırım şirketinin sahibi olan Buffett para konusunda inanılmaz bir yeteneğe sahip. Küçük yaşlarda bu yeteniği ile para kazanmaya başlayan yatırımcı sahibi olduğu 58.2 milyar dolarlık serveti ile 2014 yılında dünyanın en zengin 4. kişisi olmayı başarmıştır.

Amancio Ortega3. Amancio Ortega – 64 milyar dolar

Amancio Ortega Gaona modanın öncü firmalarından Inditex’in kurucusudur. İspanyol tekstil ve moda yöneticisi olan ünlü iş adamı 1972 yılında kurduğu ilk firması Confecciones Goa ile tekstil sektörüne adım atmıştır. 2013 ve 2014 yıllarında dünyanın en zenginleri listesinde 2 yıl üst üste 3.’lüğü almayı başarmıştır.

Carlos Slim Helu2. Carlos Slim Helu – 72 milyar dolar

Carlos Slim Helu, Süryani asıllı Meksikalı iş adamıdır. Telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren iş adamı Telmex ve America Movil şirketlerinin sahibidir. Babasının ailesine bıraktığı mirası farklı sektörlerde değerlendiren iş adamı servetine servet katmış ve bir ara dünyanın en zenginleri sıralamasında 1. sıraya kadar ilerlemiştir. 2014 yılı verilerine göre dünyanın en zengin 2. kişisidir.

Bill Gates1. Bill Gates – 76 milyar dolar

Bill Gates dünyaca ünlü yazılım şirketi Microsoft’un kurucusu ve şirket başkanıdır. ABD’li iş adamı küçük yaşlardan beri çalıştığı bilişim sektöründe, 20 Kasım 1985’te piyasaya sürdüğü Windows işletim sistemi ile servetini yapmaya başlamıştır. Yazılım konusunda oldukça başarılı olan Gates yeni çıkardığı programlar ve işletim sistemleriyle 1993’te piyasanın lideri haline geldi. Şuan ki serveti 76 milyar dolar olan iş adamı 2014 yılı verilerine göre dünyanın en zengin kişisidir.

Hakkında admin

14 Mart 2014 tarihinde kurduğumuz nediobu.com sitesi ile siz ziyaretçilerimize her zaman kaliteli içerikler sunmayı hedefledik. Yayın hayatımıza başladığımız tarihten bu zamana kadar geçen sürede ben ve ekibim bilgiye ihtiyaç duydunuz her anda sizlere sitemizden bir parça sunabilmek için var olan tüm gücümüz ile çalıştık ve çalışmaktayız. Eğer bugüne kadar hayatınızda ufakta olsa bir yer edebildiysek ne mutlu bize :) Hepinize teşekkür ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*