20 Ağustos 2018 Pazartesi
Son Konular

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma Yöntemleri Diş beyazlatma yöntemleri içinde doğal karışımlardan elde edilen kürler uygulanabileceği gibi dişçinin her 6 ayda bir diş temizleme işlemi yapması da dişlerinizin beyazlamasını sağlayacaktır.

Diş beyazlatma yöntemlerinin bir diğeri de lazerle yapılan diş beyazlatma işlemidir. Genellikle pahalı olan bu işlem sonrası dişlerde oluşturulan beyazlık uzun süre devam eder.

Beslenmede kalsiyum içeren gıdaları bol miktarda tüketmekte diş beyazlamasını sağlayan etkenlerden biridir. Düzenli diş fırçalama ve diş fırçaladıktan sonra gargara ile ağız çalkalama işlemleri de uzun vadede diş beyazlatma yöntemleri arasındadır.

Pek çok kişinin kullandığı misvakta diş beyazlatmak için etkili bir yöntemdir. Dişleri etkili bir şekilde temizleyen misvak aynı zamanda bembeyaz dişlere kavuşmanızı sağlar.

Herkes tarafından bilinen karbonat ve limon karışımının diş fırçasına alınarak dişlere uygulanması diş beyazlatmanın doğal yollarından birisidir. Haftada 2 veya 3 kere uygulanması gerekilen bu doğal karışım her gün uygulandığında diş tabakasını çizer.

Diş doktorlarının önerdiği diş macunları ile diş temizliği yapmak etkili beyazlatma yöntemlerinden biridir.

Hakkında Bihter Avcı

Nediobu Sağlık Kategorisi Editörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*