15 Temmuz 2018 Pazar
Son Konular

Diş Ağrısından Nasıl Kurtulunur?

Dişlerinizde uzun süre hissettiğiniz bir ağrı varsa dişinizde bir sorun olduğunu düşünebilirsiniz. Diş ağrısından kısa süreli yöntemlerle kurtulmak için dişinize zarar verecek maddeler dokundurmamaya dikkat etmelisiniz. Kulaktan dolma bilgiler diş minenize zarar vererek kurtarılacak durumda olan dişinizin de aşınmasına neden olabilir.

Diş ağrısından kurtulmak için soğuk olmayan bir su ile ağzı çalkalayıp tükürmek etkili olacaktır. Besin parçaları su yardımıyla ağzı terk edecek ve ağrıya neden olan etkenler su ile birlikte temizlenecektir.

Diş ağrısına karşı etkili bir çözüm yöntemi de diş ipleridir. Diş ipleri yardımıyla kalan besin artıklarını temizleyerek dişinizin arasındakileri temizleyebilirsiniz.

Ağrı ileri boyutlara ulaştığında ağrı kesici bir ilaç kullanabilirsiniz. Eczaneye hangi ilacın daha iyi gelebileceğini sorarak ilacı almanız gerekmektedir. Kafanıza göre antibiyotik türevi ilaçlar kullanmanız kesinlikle sakıncalıdır. Ağrı kesiciler sizi bir süre idare edecektir.

Dişleri yavaş şekilde fırçalamakta ağrının kısa süreli geçmesini sağlayacaktır. Dişinizi bastırmadan ve soğuk suya maruz bırakmadan fırçalayarak bir süre ağrıdan kurtulabilirsiniz.

Hakkında Bihter Avcı

Nediobu Sağlık Kategorisi Editörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*