20 Ağustos 2018 Pazartesi
Son Konular

Clash of Clans Mobil Oyun İncelemesi

Clash of Clans Mobil Oyun İncelemesiGünümüzde mobil sektörün büyük ilerleyişi ile birlikte birçok unsur bu alana doğru kaymaktadır. Mobil piyasaya kayan unsurların başında oyunlar gelmektedir. Her gün yeni bir oyun ile Android veya iOS işletim sistemine sahip telefonlarımız oyun severlerin vazgeçilmezi haline geliyor.  Bizleri telefon ekranlarına kilitleyen oyunlardan birisi de Clash of Clans olmaktadır.

Oyun oynamayı sevenleri tüm dünyadaki oyun severler ile aynı çatı altında buluşturan Clash of Clans, online olarak oynanan bir strateji oyunudur. Küçük bir yerleşim kurma ve savaşma odaklı olan oyun Supercell yapımcılığında oluşturulmuştur. Sadece Google Play Store üzerinde 10 milyon ile 50 milyon arasında indirmeye sahip olan oyun, tüm dünya çapında büyük yankı uyandırdı. 48 mb’lık boyutuyla kullanıcı dostu olan oyun, internet üzerinden oynanmasına karşın çok az miktarda veri tüketmektedir. Sık sık güncelleme çalışmalarının yapıldığı oyun şu an için 4.0.3 Android sürümü ve üstü sürümlerde sorunsuz çalışmaktadır.

Clash of Clans’ın oyun mantığına baktığımız zaman, genel strateji oyunlarını andıran konusu ve oyun stiline sahip olduğunu görüyoruz. Kaynak üretmek için altın ve iksir madenleri, büyük madenleri oluşturabilirken bu alanlarınızı savunmak için havan toplarından okçu kulelerine; sihirbaz kulelerinden hava savunmalarına kadar birçok mekanizma ile bölgenizi saldırılara karşı savunabilirsiniz. Bunların dışında diğer bölgelere saldırmak için asker üretimi yapabilir, bölgenize güzel bir görünüm kazandırmak için çiçekler, bayraklar dikebilirsiniz.

Clash of Clans Oyun Görüntüsü

Oyundaki savaş ve savunma sistemine baktığımız zaman, kalkan olarak nitelendirilen bir oyun savunması mevcut. Eğer birisinden saldırı yeyip yenildiyseniz veyahut oyun içi para sistemi ile kalkan satın aldıysanız, belirli bir süre korunmaya sahip oluyorsunuz. Bu korunma süresi boyunca kimse size dışarıdan saldırıda bulunamamaktadır. Nitekim siz de kalkan aktif olduğu sürece kimseye saldıramıyorsunuz. Saldırdığınız takdirde kalkanınız ortadan kalkıyor. Saldırı sisteminde ise kışlalarda yaptığınız askerler ile rastgele çıkan rakip oyunculara saldırabiliyorsunuz. 3 yıldız sistemi ile sadece ana binayı yıktığınız takdirde tek yıldızla saldırıyı kazanıyorsunuz ve gelecek kupa sayısının üçte birine sahip oluyorsunuz. Eğer %100 saldırı başarısı elde ettiyseniz tüm kupaları topluyorsunuz. Kupa sistemi de oyun içinde kullanıcıların sıralamasında söz sahibi bir unsur ve savunma ile saldırılar ile kupa kazanıp kupa kaybedebilirsiniz.

Son olarak oyundaki klan sistemine bakalım. Basit bir klan sistemine sahip olan Clash of Clans ile bir klana girdiğiniz takdirde klandaki diğer üyeler ile asker dayanışması yapabilirsiniz. Yani, klandaki üyelere asker gönderebilir veya onlardan asker talep edebilirsiniz. Klan binanızın seviyesine göre asker kapasiteniz de değişmektedir. Sizleri bunun dışında birçok özellik de bekliyor olacak. Grafikleri bakımından tam not almayı başaran oyunu ücretsiz olarak işletim sistemlerinin marketlerinde bulabilirsiniz. Oyunun tanıtım videosu sizlerle.

Android İçin Clash of Clans İndirİOS İçin Clash of Clans İndir

Günümüzde mobil sektörün büyük ilerleyişi ile birlikte birçok unsur bu alana doğru kaymaktadır. Mobil piyasaya kayan unsurların başında oyunlar gelmektedir. Her gün yeni bir oyun ile Android veya iOS işletim sistemine sahip telefonlarımız oyun severlerin vazgeçilmezi haline geliyor.  Bizleri telefon ekranlarına kilitleyen oyunlardan birisi de Clash of Clans olmaktadır. Oyun oynamayı sevenleri tüm dünyadaki oyun severler ile aynı çatı altında buluşturan Clash of Clans, online olarak oynanan bir strateji oyunudur. Küçük bir yerleşim kurma ve savaşma odaklı olan oyun Supercell yapımcılığında oluşturulmuştur. Sadece Google Play Store üzerinde 10 milyon ile 50 milyon arasında indirmeye sahip olan oyun, tüm dünya çapında…

Editör İncelemesi

Oynanabilirlik
Grafik ve Ses Kalitesi
Akıcılık
Eğlence

93

Değerlendirme: Strateji oyunu severler için mobil cihazlardan oynanabilecek en iyi oyunlardan biridir. Oyunu daha önceden oynamayan tüm Android ve İOS kullanıcılarına tavsiye ediyoruz.

Kullanıcıların Oyu: İlk oylayan siz olun!
93

Hakkında admin

14 Mart 2014 tarihinde kurduğumuz nediobu.com sitesi ile siz ziyaretçilerimize her zaman kaliteli içerikler sunmayı hedefledik. Yayın hayatımıza başladığımız tarihten bu zamana kadar geçen sürede ben ve ekibim bilgiye ihtiyaç duydunuz her anda sizlere sitemizden bir parça sunabilmek için var olan tüm gücümüz ile çalıştık ve çalışmaktayız. Eğer bugüne kadar hayatınızda ufakta olsa bir yer edebildiysek ne mutlu bize :) Hepinize teşekkür ederiz.

Bir yorum

  1. Mobil Joystick

    Herkesin bildiği ve sevdiği bir oyun incelemesi de güzel olmuş teşekkürler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*