15 Temmuz 2018 Pazar
Son Konular

Çernobilin Fotoğraflarla Bugünkü Hali

Çernobil, 20. yüzyılın ilk ve en büyük nükleer reaktör kazasıdır. Ukraynanın Kiev iline bağlı olan Çernobil’de 26 Nisan 1986 günü sabah erken saatlerde nükleer güç reaktörünün 4. ünitesinde yapılan test çalışması sonucunda meydana gelen feci bir kazadır. Kaza sonrasında atmosfere çok yüksek miktarda radyoaktif madde karışmış ve bunun sonucunda 49.000 nüfuslu şehir hemen boşaltılmıştır. Şuan hayalet şehir olarak hafızalara kazınan bu şehirde yüksek radyasyon miktarı sebebi ile daha 900 yıl yaşanamayacağı belirtiliyor.

Bunun haricinde atmosfere karışan radyoaktif maddeler rüzgarında etkisiyle birçok ülkeyi etkiledi. Yapılan araştırmalar neticesinde ilk yıl en fazla radyoaktiviteye maruz kalan ülke Bulgaristan oldu. Bunun haricinde ülkemizde radyoaktif maddelerden etkilenen ülkeler arasında yer almaktadır.

Bu faciadan sonra günümüze kadar geçen süre içerisinde bu hayalet şehirde kimse yaşamamıştır. Sadece özel izinle belli kısımlarına girilen şehirden çekilen fotoğraflar ile Çernobilin bugünkü halini görebilirsiniz.

Hakkında admin

14 Mart 2014 tarihinde kurduğumuz nediobu.com sitesi ile siz ziyaretçilerimize her zaman kaliteli içerikler sunmayı hedefledik. Yayın hayatımıza başladığımız tarihten bu zamana kadar geçen sürede ben ve ekibim bilgiye ihtiyaç duydunuz her anda sizlere sitemizden bir parça sunabilmek için var olan tüm gücümüz ile çalıştık ve çalışmaktayız. Eğer bugüne kadar hayatınızda ufakta olsa bir yer edebildiysek ne mutlu bize :) Hepinize teşekkür ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*