20 Ağustos 2018 Pazartesi
Son Konular

Boyun Ağrısı

Boyun AğrısıUzun süre devam eden boyun ağrısının altında yatan sebepler mutlaka araştırılmalıdır. Boyun fıtığı, boyun düzleşmesi gibi hastalıklar boyun ağrısına neden olmaktadır. Yorgunluktan ve stresten kaynaklanan boyun ağrıları gün sonunda dinlenme sonrasında geçer.

Boyun ağrısına eşlik eden bazı problemlerde bir arada görülebilir. Ellerin uyuşması, başın dönmesi ve mide bulantısı gibi sorunlar boyun düzleşmesinin nedenlerindendir. Boyun ağrısının nedeni düzleşmeden kaynaklanıyor olabilir.

İlaçla veya fiziksel tedavi yolları ile önlenebilen boyun ağrısı için gündelik hayatta mutlaka dikkat edilmesi gerekilen ayrıntılar bulunmaktadır. Otururken dik oturmak, düzenli beslenmek, egzersiz yapmak, devamlı aynı noktaya bakmamak özelliklede ofiste çalışanlar için baş sağa ve sola doğru hareket ettirilmelidir.

Sırt üstü uyumak ve yastığın ince olması boyun ağrınızı hafifletecektir. Boyun ağrısı önemsenmediği takdirde boyun fıtığı var olan hastalarda hareket kabiliyetini yitirme gibi durumlar ortaya çıkacaktır. Boyundan kaynaklanan ellerde his kaybı gibi sorunlar sizi fiziksel olarak etkileyecektir.

Düzenli spor yapmak doktorunuzun verdiği boyun hareketlerini her gün düzenli uygulamak boyun ağrısını büyük ölçüde geçirerek rahatlamanızı sağlayacaktır.

Hakkında Bihter Avcı

Nediobu Sağlık Kategorisi Editörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*