20 Ağustos 2018 Pazartesi
Son Konular

Bayanların İlk Buluşmada Yapmaması Gerekenler

Hem bayanlar hem de erkekler için ilk buluşmada bazı yapılmaması gereken davranışlar bulunmaktadır. Unutmayın ki ilk buluşma, ikincisinin olup olmayacağının işaretçisidir. Bunun bilincinde olarak, küçük birkaç noktaya da dikkat ederek başarılı bir ilk buluşma yaşayabilir, ikincisi için randevulaşabilirsiniz.

Burada özellikle bayanların ilk buluşmada dikkat etmesi gereken bazı noktalardan bahsedeceğiz. Aslında bu bahsedilenler erkekler için de geçerli olabilecek konulardır. Hem bayanların hem de erkeklerin ilk buluşmalarını ikinciye randevulaşarak tamamlaması dileğimizle, bayanların dikkat etmesi gereken birkaç ayrıntıdan bahsedelim.

Çok Fazla Etrafı İncelemeyin

Bayanların merakı herkes tarafından bilinmektedir. İlk buluşmada genellikle yeri ve zamanı erkek belirler. Bu şekilde bir buluşma olmuş ise mekanı çok fazla incelemeyin ve çok fazla eleştirmeyin. Mekana gelenler, kıyafetleri, yemekler hakkında çok fazla konuşmayın. Erkek sorarsa, mekanı kısaca beğenip beğenmediğinizi belirtin, yeterli olacaktır. Çok fazla ayrıntıya girmeniz, erkeği yapacağı seçimler konusunda endişelendirebilirsiniz. Huzursuz edebilirsiniz. Erkeğin bu şekilde huzursuz olması, gecenizin gergin geçmesine sebep olabilir.

Paradan Konu Açmayın

İlk buluşmada, para, maddi durum, mal varlığı gibi konuları açmayın. Eğer erkek bu konular hakkında konuşmak isterse de kibarca geçiştirin. Çünkü ilk buluşmada para mal mülk gibi konuların konuşulması ya çok paranın verdiği görgüsüzlükten, ya da paraya olan zaaftan kaynaklı olmaktadır. Para bıçak sırtı bir konu olduğu için maddi konuları konuşmamak en doğrusu olacaktır.

Eski Sevgilinizden Bahsetmeyin

İlk buluşmada eski sevgiliden bahsetmek, aslında onu hala unutmadığınızın işareti olacaktır. Erkek için de aynı durum söz konusu olmaktadır. Eğer ikinci buluşma olacak ise, bu konuları konuşacak daha uygun mekan ve zamanlar olacağını aklınızdan çıkarmayın. Yeni biri ile tanışırken eskilerden, eski sevgiliden bahsetmek ve onu o masaya taşımak karşı tarafı oldukça rahatsız edebilecektir.

Çok Fazla İçmekten Kaçının

Mekan alkollü ise ve siz de alkol kullanıyorsanız, kesinlikle bana dokunmaz diye düşünerek her zamanki gibi içmeyin. Bir, en fazla iki kadeh ile kendinizi sınırlayın. Normalde bundan daha fazlası sizi rahatsız etmiyor olsa da ilk buluşmanın stresi ve heyecanı aldığınız alkolün etkisiyle daha da fazlalaşabilecektir. Aksi durumda çok fazla rahatlamanız ile dikkatli davranmanız gereken ilk buluşmanızın sonunu ikinci buluşmanın randevusu ile bitirmenize engel olabilir.

Hesap Ödeme Zamanı Geri Çekilmeyin

İlk buluşmalarda hesabın erkek tarafından ödenmesi, gelenekselleşmiş ve centilmenlik olarak görülen bir durumdur. Bu durumu hem bayanlar hem de erkekler çok iyi bilirler. Ancak hesap gelince, buna zorunluymuş gibi direk kenara çekilip, hesabı erkeğin ödemesi için bırakmak da çok hoş karşılanan bir durum olmaz. Nezaketen, ben ödeyeyim teklifinde mutlaka bulunmalısınız. Erkeğin hesabı ödemesi üzerine, gecenin gidişatına göre, o zaman ben de sana kahve ısmarlayayım gibi nazik bir teklifte de bulunabilirsiniz. Kahve içilmese dahi bu teklifte bulunmanız bile erkeğin hoşuna gidecektir.

Hakkında Naz Özkan

Nediobu Yaşam Kategorisi Editörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*