15 Temmuz 2018 Pazar
Son Konular

Banka Dışında Kredi Veren Kurumlar

Kredi genellikle bankaların sundukları ve faizi ile aldıkları parasal miktarlardır. Kredi almak için ilk olarak kredileri araştırmak gerekir. Çünkü her kredinin miktarı ve faizlerin farklılık göstermektedir. Bankalar genel olarak aynı tarz kredi hizmetleri sunmaktadır. Ancak bankaların faiz oranları ve ödeme koşulları da farklılık gösterdiği için bu konuda da detaylı bir araştırma yapmak da fayda vardır. Ama herkes kredi alabilmek için gerekli yeterliliğe sahip değildir. Bu konuda yapılabilecek pek fazla yol yoktur. Bu nedenle kredi alabilmek için farklı kurumları tercih etmek gerekecektir.

Banka Dışında Nasıl Kredi Alınır

Bankalardan kredi almak her zaman mümkün olmaz. Bu durumun birçok nedeni olabilir. Bu nedenlerin en başında kredi notunun düşük olması vardır. Kredi notu düşük olan kişilere kredi verilmesi nedeyse mümkün değildir. Düşük kredi notu da bankalar ile olumsuz alışverişlerden kaynaklanmaktadır. Kredi notunun düzeltilmesi de zaman alacak bir işlemdir. Bu nedenle krediye ihtiyacı olanlar farklı yollar denemektedir. Bu yolların en başında KOSGEB gelmektedir. KOSGEB’den kredi alabilmek aynı zamanda da kar da sağlayacaktır. Çünkü KOSGEB yüksek miktarda ki faizlerden uzak olan bir kurumdur. Yani faizsiz kredi verebilmektedir. Bazı kurum ve kuruluşlarda özellikle kendi çalışanlarına kredi imkanı sağlamaktadır. Belirtilen bu yolları deneyerek daha düşük faiz oranları ile kredi almak mümkün olacaktır.

Kredi Almak İçin Diğer Alternatifler

Kredi almak için her türlü yolu tüketmiş olanların acil paraya ihtiyaç duyması ile başka yollar da bulunmaktadır. Senetle kredi veren kurumlar veya kişiler bu yollardan birisidir. Kişi ihtiyacı olan paraya senet yaparak temin edebilmektedir. Senetler her aya faizi ile birlikte taksite bölünerek düzenli olarak ödeneceği imzalanarak borç ilişkisi kurulmuş olacaktır.  Bankalar da kredi karşılığında borç verirken bu borcu faiz ile birlikte almaktadır. Ancak senetle borç alma durumu daha farklı ve risklidir. Bu gibi konularda son derece dikkatli olmak gerekir. Özellikle borç ilişkisi kurulurken boş senetlere imza atmamaya dikkat etmek gerekir. Kısacası mümkün olduğunca yasal olan yollardan kredi almak da fayda vardır.

Hakkında admin

14 Mart 2014 tarihinde kurduğumuz nediobu.com sitesi ile siz ziyaretçilerimize her zaman kaliteli içerikler sunmayı hedefledik. Yayın hayatımıza başladığımız tarihten bu zamana kadar geçen sürede ben ve ekibim bilgiye ihtiyaç duydunuz her anda sizlere sitemizden bir parça sunabilmek için var olan tüm gücümüz ile çalıştık ve çalışmaktayız. Eğer bugüne kadar hayatınızda ufakta olsa bir yer edebildiysek ne mutlu bize :) Hepinize teşekkür ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*