15 Temmuz 2018 Pazar
Son Konular

Aşkın Tanımı Var mıdır?

Dünya üzerinde insanların üzerinde en çok konuştuğu konu nedir diye bir sorunun cevabı hiç şüphesiz aşk olurdu. Bütün edebiyat, bütün filmler, bütün şarkılar çoğunlukla aşk üzerinedir. Hatta resim sanatı ve yapılan heykeller bile bazen aşkın tarifini somutlaştırarak anlatmaya çalışır. Ama bu konuda en büyük çaba doğal olarak edebiyattan gelir. Aşk nedir sorusu bütün romanlara, bütün öykülere, bütün denemelere bir şekilde konu olur. Edebiyat ve aşk ilişkisi aslında biraz da aşkın kendisidir.

Verilen Tanımlamalar

Ne demektir bu aşk üzerine yazılmış en iyi denemelerden biri gazeteci Can Dündar’a ait. Aşkın Tarifi  Can Dündar imzalı köşe yazısı şu an internette konu ile ilgili olarak en çok okunan yazıların başında geliyor. Şüphesiz çok iyi kaleme alınmış bir deneme, okuyucuyu hemen etkileme gücüne sahip. Bu güç hem konunun kendisinden hem de usta yazarın üslubundan geliyor. Konu ile ilgili olarak Ahmet Ümit, Orhan Pamuk, İnci Aral gibi yazarların tanımlamalarını da internetten okumanız mümkün.

Ünlü Bir Replik; Sevgi Neydi?

Aşk aslında nedir konusunu kaliteli bir açıdan işleyen filmlerden biri de Selvi Boylum Al Yazmalım olarak biliniyor. Aslında kaynağını gene edebiyattan alan bu filmde geçen sevgi neydi, sevgi emekti repliği en az film kadar ünlü oldu. Bu arada aşk ile sevgi farklı mıdır sorusu da bu film ile gündeme yeniden geldi.

Hakkında admin

14 Mart 2014 tarihinde kurduğumuz nediobu.com sitesi ile siz ziyaretçilerimize her zaman kaliteli içerikler sunmayı hedefledik. Yayın hayatımıza başladığımız tarihten bu zamana kadar geçen sürede ben ve ekibim bilgiye ihtiyaç duydunuz her anda sizlere sitemizden bir parça sunabilmek için var olan tüm gücümüz ile çalıştık ve çalışmaktayız. Eğer bugüne kadar hayatınızda ufakta olsa bir yer edebildiysek ne mutlu bize :) Hepinize teşekkür ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*