15 Temmuz 2018 Pazar
Son Konular

Anne Sütünü Artırmanın Yolları

Anne Sütünü Artırmanın YollarıAnne sütünün belirli bir seviyeye ulaşarak bebeği doyurması gerekmektedir. İlk aylarda anne sütü ile beslenen bebekler fiziksel açıdan daha sağlıklı olurken hayatlarının ileriki yıllarında da anne sütünün faydalarını görmektedirler. Bebeklerin bağışıklık sistemi için önemli rol oynayan anne sütünü artırmanın çeşitli yöntemleri bulunmaktadır.

Anne gün içerisinde su tüketimine mutlaka özen göstermelidir. Su anne sütünü artıran en temel içecektir. Gün içinde fındık, ceviz ya da badem tüketmek anne sütünü artırmakta büyük rol oynar. Sıkılmış meyve suları da annenin sütünü artırıcı özellik sergilemektedir. Şeftali ve muz gibi vitamin açısından yüksek meyvelerin suyu annenin sütünü artırmaktadır.

Sebzelerle beslenen annelerin sütlerinin daha verimli olduğu gözlemlenmiştir. Özelliklede yeşil yapraklı sebzeler anneler için etkili bir süt artırma yöntemidir. Komposto tüketmek süt artırımı için önemli bir besin kaynağıdır.

Sütün kesilmesi veya çok az gelmesi durumunda bebeği emzirmeye çalışmak önemlidir. Çünkü bebek emdikçe annenin de süt miktarı artmaktadır. Bazı annelerde ise yoğun stres nedeniyle sütün kesildiği görülmektedir. Beslenme ile ilgisi olmayan bu durum için; annenin bebeğini emzirmeye ruhsal olarak hazır olması gerekmektedir.

Hakkında Bihter Avcı

Nediobu Sağlık Kategorisi Editörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*