20 Ağustos 2018 Pazartesi
Son Konular

Ani Bel Ağrısı Nedenleri

Ani Bel Ağrısı NedenleriAni bel ağrıları ani ve hızlı bir şekilde hareket etmek veya yerden bir şey kaldırırken meydana gelen ağrılardan oluşmaktadır. Bu ağrılar genellikle birkaç hafta içinde azalarak kaybolur. Bazen sırt üstü uyumak veya uzun süre yüz üstü uzanmak gibi faktörlerde ani bel ağrısına neden olur.

Ani bel ağrıları için en etkili yöntem buz masajıdır. Ani şekilde ağrıyan belin bulunduğu bölgeye buz masajı yaparak ağrının azalmasını sağlayabilirsiniz.

Belinize ağrı girdiğinde ilk yapmanız gereken şey dinlenmek olmalıdır. Ani bel ağrısı sorunu ile karşılaşan kişiler uzun süre yürümemeli ve beli zorlayacak spor hareketlerini bırakmalıdırlar. Belde var olan ağrı 3 aydan uzun süre devam ediyorsa mutlaka doktora gidilerek ağrının altında yatan neden öğrenilmelidir. Ani bel ağrıları ile ortaya çıkan bazı bel ağrıları bel fıtıklarına dönüşebilir.

Bel ağrısı ortaya çıktığında sıcak masaj uygulaması yapmaktan kaçının. Belin üzerinde gezdireceğiniz sıcak havlu, sıcak su torbası gibi yöntemler ağrıyı daha çok artıracak ve tedavi süresinin uzamasına neden olacaktır.

Hakkında Bihter Avcı

Nediobu Sağlık Kategorisi Editörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*