15 Temmuz 2018 Pazar
Son Konular

Akıllı Telefonlarda Yasaklı Sitelere Giriş

Bu yazımda sizlere Android mobil işletim sistemine sahip akıllı telefonlarımız ile nasıl yasaklı sitelere girilebileceğini anlatacağım. Öncelikle bu işlemi sizinde tahmin ettiğiniz gibi DNS ile yapacağımızı belirteyim.

Wifi ile internet ağına bağlandığınız da cihazınızın DNS’lerini değiştirerek yasaklı sitelere giriş yapabiliriz. Mobil bağlantı kullanarak ise DNS değiştirmek için Root işlemini yapmış olmamız gerekmektedir.

Öncelik ile Wifi bağlantısı kurduktan sonra cihazımızın ayarlar kısmına geliyoruz. Ardından kablosuz seçeneğine tıklayarak bağlı olduğumuz ağları görüntülüyoruz. Buradan bağlı olduğumuz ağı seçip, ağı değiştir diyoruz. Ardından karşımıza açılan pencerede gelişmiş seçenekleri göstere tıklıyoruz. Burada karşımıza IP ayarları çıkmaktadır. Öncelikle IP ayarımız varsayılan olarak DHCP seçilidir. Bunu Statik yapıyoruz. Ardından DNS 1 ve DNS 2 adında DNS gireceğimiz bölümü göreceksiniz. Buraya Google DNS’lerini giriyoruz. DNS 1 için 8.8.8.8 DNS 2 için 8.8.4.4 giriyoruz. Bu işlemler sonucunda istediğiniz gibi yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

Google-Public-DNSEğer cihazınızda Root işlemi yapıldı ise Mobil veri kullanarakta yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Öncelikle Set DNS uygulamasını Google Play üzerinden indirmelisiniz. Ardından uygulamayı açtığınızda Remember choice forever seçeneğine tıklayarak açılan DNS bölümünde yine yukarıda anlattığımız gibi 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 DNS’lerini girmeliyiz. Ardından Apply butonuna tıklayarak girdiğimiz DNS’leri uygulatmalıyız.

Tüm yapmamız gereken bunlar. Bu işlemler sonucunda hem Mobil veri kullanarak hem de Wifi üzerinden yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

Hakkında YasinGNC

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*